СОДРЖИНА

Три семејства кои живеат во иста улица ги следиме преку односот на татковците и синовите, од најраното детство до периодот кога се возрасни личности. Три различни семејства, три различни приказни, но на сите им е заедничка темата за тешкотиите преку кои татковците и синовите развиваат блискост.

Слики

Татковци и синови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Манифест (2015)

  image
  Манифест се темељи на списима футуриста, дадаиста, флуксус уметника, супрематиста, ситуациониста, догме 95 и других група уметника, и размишљања појединих...
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
 • Солдат Жанет (2013)

  image
  Fanni has had enough of money and Anna has had enough of pigs. Fanni leaves the city and her pearls behind, while Anna is stuck wearing muddy overalls. When they...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.