Содржина

Езуитскиот свештеник Габриел е испратен во бразилската прашума за да основа мисија помеѓу Гуарана и Индијанците. Габриел го запознава Мендоза, шпански благородник кој во Бразил станал ловец на робови и убијци додека убиството на сопствениот брат не го наведува да се преобрати. Откако Шпанија ѝ ја продава колонијата на Португалија, Габриел и Мендоза мораат заедно да ја одбранат мисијата од агресорот.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Нулта теорема (2013)

  image
  Лондон во иднината. Ексцентричен и повлечен математички гениј живее сам и го очекува телефонскиот повик за кој е уверен дека ќе му ги даде долго очекуваните...
 • Кутијата (2009)

  image
  "Кутија" филм Ричарда Келија, настао је према краткој причи "Дугме, дугме" легендарног америчког писца Ричарда Матесона, који је био инспирација многим ауторима...
 • Наказе (2018)

  image
  A seven-year-old girl, Chloe, who lives with her father, was told that the outside world was dangerous and was spending lonely days in her house. One day, she...
 • Море од дрвја (2015)

  image
  Во оваа моќна приказна за љубов и искупување, Метју Меконахи го глуми Артур Бренан, американски професор кој патува во Јапонија среде лична криза. Додека талка...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.