СОДРЖИНА

Еден полициски началник открива дека едно невидливо суштество – вонземски ловец на крупен дивеч познат како предатор – убива криминалци и полицајци и го има земено него на пик како својата следна жртва.
Што би можело да биде полошо од бегање низ централно-американска џунгла со вонземски ловец кој ве следи по трагата? Да се биде во Лос Анџелес во 1997. Премногу е врело, војните помеѓу бандите се излезени од контрола, а предаторот се врати – користејќи го градот како свој приватен ловен резерват! Во овој научно-фантастичен трилер полн со акција, Дени Главер и Рубен Блејдс играат двајца полицајци од Лос Анџелес кои сакаат да го убијат суштеството. Гери Буси е агент на ФБИ, решен да го одржи во живот. Игра и Марија Кончита Алонсо.

Слики

Предатор 2Предатор 2Предатор 2Предатор 2Предатор 2Предатор 2Предатор 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Semper Fi (2019)

  среда
  image
  The story sees Courtney as Cal, a by-the-book police officer who makes ends meet as a Marine Corps reservist along with his rowdy and inseparable group of...
 • Царство небесно (2005)

  среда
  image
  Орландо Блум го игра Балијан, ковач кој го загубил семејството и речиси ја изгубил вербата. Религиозните војни што беснеат во Светата земја му изгледаат далечни,...
 • Свеци против мафије (1999)

  среда
  image
  Двојица Ираца игром случаја убијају мафијашког боса. Ослобоѓени од оптужби настављају са “чишќењем” града, јер своје дело виде као божији знак. Полицијски...
 • Тивка војна (2019)

  среда
  image
  Овој шпански еп се одвива во 1944 г. и ја раскажува приказната за Анселмо, член на герилата кој оглувува после саботажа. Ловен од воен капетан и руски снајперист,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.