poster

Внатрешни работи

Internal Affairs (1990)

Режисер: Mike Figgis
Superstar TV | 31.3.23 | 00:10

Оценка на корисникот: 7/10
(266 гласови)

СОДРЖИНА

Еден млад и амбициозен полицаец од Лос Анџелес (Енди Гарсија) му се придружува на Одделот за внатрешна контрола и станува опседнат со тоа да улови еден корумпиран полицаец (Ричард Гир).
Денис Пек знае како да го заобиколи законот. Тој знае да пере пари, да организира измами и да фалсификува извештаи. За добра цена дури може и да организира убиство. „Верувај ми“, вели, „јас сум полицаец“. Ричард Гир е Пек, а Енди Гарсија е Рејмонд Авила, детектив решен да го доведе Пек пред лицето на правдата, во овој напнат полициски трилер. Пек нема да се предаде без борба. Ладнокрвниот манипулатор има намера на Авила да му ги одземе кариерата, бракот, па дури и разумот.

Слики

Внатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работиВнатрешни работи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патиштата на дрогата (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
 • Терминал (2018)

  image
  Након улоге у филму "Ја, Тоња", за коју је била номинована за Оскара, Марго Роби нас води кроз мрачно лондонско поsемље у нео-ноар филму "Терминал". Марго је на...
 • Догмен (2018)

  image
  Во својот салон, кроткиот човек заработува за скромен живот за себе и за неговата ќерка Алида, која ја сака повеќе од сè друго. Како и целиот град кој е...
 • Само ми Бог може судити (2017)

  image
  Три јунака који то заправо нису. Јунаци који заправо само желе бити морални и чинити добро, али најприје морају направити нешто лоше, не би ли изашли из слијепе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.