рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.75/10
(44 гласови)

СОДРЖИНА

Хероите од светскиот блокбастер „Ледено доба се враќаат. Мамутот Мани, мрзливецот Сид, праисторискиот тигар Диего и баксузната праисториска верверичка/стаорец Скрат. Во ова продолжение, ледената доба завршува, па нашите јунаци уште се заедно и уживаат во придобивките од светот кој сега се топи.
Мани можеби е подготвен да оформи семејство, но никој нема видено друг мамут веќе долго време. Мани мисли дека е можеби последниот мамут. Но тој за среќа ја наоѓа Ели, единствената мамутка останата на светот. Нивниот единствен проблем е што не можат да се поднесат еден со друг, а Ели си мисли и дека е посум! Ели доаѓа во придружба на двајцата нејзини „браќа посуми Креш и Еди, кои се шегаџии и бељаџии.
Мани, Сид и Диего набргу дознаваат дека потоплата клима има една голема негативност во вид на огромен глечер кој држи огромно количество вода, кој набргу ќе пукне со што целата долина може да се поплави. Единствената шанса да преживеат лежи на другата страна од долината. Па така, нашите тројца херои, заедно со Ели, Креш и Еди, се сплотуваат во чудно семејство и одат на мисија по опасните терени, кон спасот.

Слики

Ледено доба 2: ТопењеFoto: RTL / Twentieth Century Fox Film CorporationFoto: RTL / Twentieth Century Fox Film CorporationFoto: RTL / Twentieth Century Fox Film CorporationFoto: RTL / Twentieth Century Fox Film CorporationFoto: RTL / Twentieth Century Fox Film CorporationFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmFoto: RTL / © 2006 Twentieth Century Fox FilmЛедено доба 2: Топење

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот Бигфут (2017)

  image
  Тринаесетгодишниот Адам тргнува во потрага по својот одамна изгубен татко. Набрзо открива дека татко му е всушност легендарниот Бигфут, кој со години се крие...
 • Том и Џери и изгубениот змеј (2014)

  image
  Омилените мачка и глушец се враќаат со песна, магија и авантура во овој волшебен нов филм за Том и Џери. Кога Том и Џери наоѓаат едно таинствено јајце, тие не се...
 • Аинбо: Духот на Амазон (2021)

  image
  Аинбо е епско патување на младата хероина и нејзините духовни водичи - Дило, слатко и смешно армадило и Вака, голем и забавен тапир. Сите заедно одат на патување...
 • Thor: Legend of the Magical Hammer (2011)

  image
  The young blacksmith Thor lives happily with his single mother in a peaceful little village. The legend says he is the son of Odin, the King of the Gods....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.