СОДРЖИНА

Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски, па својот дом го претвориле во пекарница со печки, машини за месење и со старомодна ветерница на покривот. Преобразбата е совршена. Иако бизнисот им цвета, Громит е загрижен поради вестите дека годинава десетина локални пекарници „исчезнале, но Волас не е загрижен. Тој е премногу заљубен во поранешната убавица и љубителка на леб, Пиела Бејквел. Додека уживаат во бизнисот, Громит наскоро сфаќа дека животот на неговиот сопственик е во опасност, па почнува да ја истражува мистеријата за едно убиство и тоа наскоро се претвора во прашање на „леб или смрт.

Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 30 мин

Слики

Волас и Громит: Леб или смртВолас и Громит: Леб или смртВолас и Громит: Леб или смртВолас и Громит: Леб или смртВолас и Громит: Леб или смртВолас и Громит: Леб или смрт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шрек (2001)

  денес
  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  денес
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Паранорман (2012)

  денес
  image
  У градиќу Блајт Холоу, Норман Бабкок је дечак који може да прича са мртвима, али нико осим његовог ексцентричног новог другара Нила не верује да је његова...
 • Барби: Чаролија делфина (2017)

  денес
  image
  У овој забавној подводној авантури, Барби и њене сестре посеќују Кена на његовом летњем стажирању где ради на истраживању коралног гребена и делфина. Док рони и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.