СОДРЖИНА

Апсолутен хит на благајните и десеткратно номиниран за „Оскар“, со награда за Џесика Ланг за најдобра женска споредна улога. Во „Тутси“ Дастин Хофман игра напнат њујоршки актер, чие реноме дека е „тежок“ човек му ја уништува кариерата. Кога неговата девојка Сенди не успева на една аудиција за сапунска серија, Мајкл се облекува како „Дороти Мајклс“, оди на аудицијата и ја добива улогата. Тој ѝ се придружува на актерската екипа на дневната драмска серија „Генерал од југозападот“ и набргу станува најдобрата пријателка на својата убава колешка Џули. Но тоа е фрустрирачка врска бидејќи тој набргу се вљубува. За жал, и таткото на Џули се вљубува, но во „Дороти“. Мајкл Дорси конечно станува ѕвезда. Само кога би можел да ѝ каже на својата љубена.

Слики

ТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутсиТутси

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Добрата девојка (2002)

  image
  Млада жена во брак чиј обичен живот се менува на лошо кога ќе започне страсна и недозволена афера со чудно момче вработено во дисконт кое мисли дека е Холден...
 • Љубов, љубов, љубов (2020)

  image
  Од режисерката Еленор Копола доаѓаат три приказни кои ја истражуваат љубовта, посветеноста и лојалноста меѓу паровите и пријателите. Во филмот играат Рита Вилсон,...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Много буке ни око чега (1993)

  image
  Адаптација дела Вилијема Шекспира. Филм прича причу о два пара - задртог нежење Бенедика и заједљиве Беатрис, и младог Клаудија и невине Хере. Забавне препирке су...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.