рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 7.73/10
(45 гласови)

СОДРЖИНА

Грубиот и неучтив пилот (Харисон Форд) и острата на јазик њујорчанка (Ен Хеч) се во неволја на напуштен остров откако нивниот авион за Тахити е принуден да слета заради бура. Двајцата набргу ги откриваат сите опасности на рајот.
Квин Харис (Харисон Форд) е неучтив пилот, кој живее едноставен живот во рајот. Задоволен од комфорниот живот, тој превезува товар со својот стар авион. Животот на Квин е каков што тој го посакува сè додека не се сретне со Робин Монро (Ен Хеч). Таа е од Њујорк и е остра уредничка на списание, која е на одмор со нејзиниот нов свршеник Френк Мартин. Кога ненадејно барање од списанието ја принудува Робин да оди на Тахити, таа неволно го подмитува Квин да ја одвезе таму со авионот. Бурата ги принудува да се спуштат и тие двајцата одеднаш се наоѓаат заглавени на напуштен остров. Опасноста и романсата се појавуваат на површината и тие двајца се впуштаат во серија авантури кои ги нема во ниту една туристичка брошура. Тие се последните луѓе кои би сакале да се заглавени на ненаселен остров заедно, а ниеден од нив не планира романтична авантура.

Слики

Шест дена, седум ноќиШест дена, седум ноќиШест дена, седум ноќиШест дена, седум ноќиШест дена, седум ноќиШест дена, седум ноќиШест дена, седум ноќиШест дена, седум ноќи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гневен човек (2004)

  четврток
  image
  Поранешниот оперативец на ЦИА, Џон Криси, повторно живнува кога пријателот Рејбурн му наоѓа работа како телохранител на 9-годишната Пита Рамос. Кога ќе ја...
 • Пар, непар (1978)

  четврток
  image
  Поручник морнарице Џони Фирпо добија задатак да сараѓује са полицијом Мајамија на хапшењу банде. Да би успео у томе потребна му је помоќ пензионисаног...
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
 • Бегство од Алкатраз (1979)

  денес
  image
  Никој не може да избега од Алкатраз, така? Кажете му го тоа на крадецот Френк Морис (Клинт Иствуд). Овој филм во режија на Доналд Сигал го прикажува обидот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.