рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.25/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Ја знаете нивната музикаја сакате и знаете се за бендот но не ја знаете неверојатната приказна за четирите момци кои го покорија светот во 1964 година и ја создадоа Битлсманија...

Слики

Битлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмицаБитлси: Осумдневна седмица

Прегледи


Прегледано од hymie
сабота, 8 мај 2021 00:05
Ron Howard's film focuses on "the touring years" which as depicted were truly manic, spanning from 1963 to 1966 before then skipping forward to 1969 for their final rooftop concert. This was in a time when airline travel was not the more comfortable and smoke-free environment it is today, so these worldwide trips much have been seriously gruelling, even without the adoration that reached dangerous proportions when they reached their destinations.

Howard has clearly had his research team... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Атенборо и гробницата на мамутите (2021)

  image
  На аматерските трагачи по фосили, Сели и Невил Холингворт, им се придружуваат Сер Дејвид Атенборо и професорот Бен Гарод, додека тие ја откриваат мистеријата за...
 • Secrets of the Saqqara Tomb (2020)

  image
  After unearthing a tomb that had been untouched for 4,400 years, Egyptian archaeologists attempt to decipher the history of the astonishing find.
 • Стонеси у егзилу (2010)

  image
  Фантастичан филм о снимању класика Роллинг Стонеса те алкохолу, дроги и скандалу који су га попратили. Године 1969. Стонеси су морали отиќи из Велике Британије...
 • Првите Американци (2016)

  image
  Сензационалистички откритија во Бразил докажуваат дека првите Американци пристигнале на континентот многу порано отколку што се претпоставувало. Од каде дошле...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.