рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7.59/10
(27 гласови)

СОДРЖИНА

Со потреба за брзоспечалени пари, Газ осмислува план за стриптиз настап за да можат тој и неговите несреќни пријатели да заработат пари. За разлика од професионалните стриптизери, кои им стануваат инспирација по една посета во женски ноќен клуб, овие пријатели се многу далеку од идеалот за егзотичен танчар. Најдобриот пријател на Газ, Дејв е дебел и нерасположен поради неодамна откриената импотенција. Поранешниот надзорник и аматерски танчар на валцер, Џералд е очајно „здрвен“. Хорс е стар маж, чиј танцов репертоар ги вклучува елементите „паѓање“, „автобуска станица“, „газење“ и „откачено пиле“. А Гај, и покрај неговата љубов за песната „Пеење на дождот“, нема никакво чувство за ритам, но сепак тој е надарен на друго место.

Слики

Како од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родениКако од мајка родени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Покојниот кум (2012)

  image
  Колку добро навистина ги познаваме нашите најстари пријатели? Што ако сте запомнети по една одлука, една акција, или еден момент од вашиот живот? Кога нивниот кум...
 • Ана (2020)

  image
  Ана случајно го запознава Рафа и заедно тргнуваат на патување на кое ќе се обидат да го спасат од банкрот или можеби од нешто полошо.
 • Крстосница Гробишта (2010)

  image
  Во 1970-тите во Англија, тројца пријатели ги поминуваат деновите во шеги, пиење, тепачки и девојки. Фреди сака да го напушти нивниот свет од работничка класа, но...
 • Француски излез (2020)

  image
  Осиромашената Франсис (Мишел Фајфер), дел од високо друштво на Менхетен, ги продава последните сопствености и одлучува да живее во Париз со бесцелниот син Малком...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.