СОДРЖИНА

Jamie (Cera) is a boorish, insensitive American twentysomething traveling in Chile, who somehow manages to create chaos at every turn. He and his friends are planning on taking a road trip north to experience a legendary shamanistic hallucinogen called the San Pedro cactus. In a fit of drunkenness at a wild party, Jamie invites an eccentric woman -- a radical spirit named Crystal Fairy (Hoffmann) -- to come along. What is meant to be a devil-may-care journey becomes a battle of wills as Jamie finds himself locking horns with his new traveling companion. But on a remote, pristine beach at the edge of the desert, the magic brew is finally imbibed, and the true adventure begins.

Слики

Кристална вилаКристална вилаКристална вилаКристална вилаКристална вила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Хаос во најава (2015)

  image
  Џад Апатоу („Старосватици, „Супер лоша) ја режира оваа урнебесна комедија според сценарио на Ејми Шумер, каде таа и игра жена која живее живот без пардон. Уште од...
 • Миран човек (1952)

  image
  Син имиграната се враќа у родну Ирску како би упознао своје корене и породичну историју...
 • Венчавка на годината (2013)

  image
  Шармантно модерно семејство се обидува да го преживее викендот во текот на кој се одржува венчавката која може да прерасне во целосно фијаско. На семејната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.