рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.35/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Након трансплантације рожњаче, млада и слепа виолинисткиња Сидни је прогледала по први пут. Пошто је изгубила вид још у детињству, Сидни се тек прилагоѓава новом свету препуном боја и облика. Меѓутим, временом почињу да јој се привиѓају необичне и застрашујуќе ствари у сенкама – смрт која одвлачи живе с овог света. Док њена породица и пријатељи почињу да сумњају у њен здрав разум, Сидни је уверена да је управо донатор рожњаче кључ за необичан свет који види.

Слики

ОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОкоОко

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Реликвија (2020)

  image
  Кога исчезнува Една, ќерка ѝ Кеј и внука ѝ Сем патуваат во нивната зафрлена семејна куќа за да ја најдат. По враќањето на Една, Кеј и Сем почнуваат да чувствуваат...
 • Убиство светог јелена (2017)

  image
  Психолошки трилер редитеља Јоргоса Лантимоса, мајстора црне комедије, под називом "Убиство светог јелена", доноси нам причу о покушају тинејџера да бриљантног...
 • Растроена (2018)

  image
  Кога се сели во нов град, една млада жена продолжуваат да ја прогонуваат мислите за нејзиниот демнач. Таа бара помош во еден психијатриски центар, но таму ја...
 • Пред да заспијам (2014)

  image
  Кристин Лукас (Никол Кидман) секој ден се буди во непозната соба покрај непознат маж (Колин Фирт). Не знае каде се наоѓа ниту која е. Набргу дознава дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.