СОДРЖИНА

Сваке четири године, у средњој школи Кантерлот се одржавају „Игре пријатељства“ на којима се такмиче против различитих школа у низу спортских догаѓаја и сваке године, пехар одлази у школу Кристал Преп. Зато Флатершај, Пинки Пај, Рејнбоу Деш, Рерити, Еплџек и Сансет Шимер морају радити заједно да би освојиле пехар. Али, сазнају да је друга Твајлајт Спаркл у противничком тиму.

Слики

Мy Литтле Понy: Еqуестриа Гирлс - Игре пријатељстваМy Литтле Понy: Еqуестриа Гирлс - Игре пријатељстваМy Литтле Понy: Еqуестриа Гирлс - Игре пријатељстваМy Литтле Понy: Еqуестриа Гирлс - Игре пријатељства

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  понеделник
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
 • Чудовишта (2001)

  понеделник
  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  понеделник
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  понеделник
  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.