Содржина

По една сообраќајна несреќа, Кајл (Џереми Самптер) и Ејми (Фиби Тонкин), заедно со група од други разгалени синови и ќерки на светски милијардери, се испратени од нивните родители во едно далечно училиште на еден остров блиску до Шкотска. Ова е последната шанса за да можат разгалените дечишта да пораснат и да го напуштат својот неодговорен живот или да ризикуваат да не добијат наследство. Одеднаш, една група платеници го напаѓа островот и ги убива учителите и чуварите, земајќи ги децата како заложници за најголемиот откуп во историјата од милијарда долари. Кога дознаваат дека ќе бидат убиени дури и ако се плати откупот, обуката што децата ја добиле за преживување во дивината им е единствената надеж за да ги совладаат киднаперите и да останат живи.

Слики

Милијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откупМилијардерски откуп

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • СМРТОНОСНА ЖЕЉА 5 (1994)

  image
  Пол Керси се враќа у Њујорк, где покушава да живи нормалним животом. Одлучује да запроси своју девојку Оливију, која је веќ била удата за човека са друге стране...
 • Смртоносна жеља 2 (1982)

  image
  Мирољубиви архитекта након убиства супруге одлучује да очистити град од криминала.
 • Shenjester fatale (1990)

  image
  Sveža policajka prinuđena je na igru mačke i miša sa naoružanim psihopatom koji je opsednut njom.
 • Смртоносна жеља (1974)

  image
  Трагичан догаѓај и пљачка са смртним исходом, натераќе архитекту Пола Керсија да очисти Њујорк од криминала. Пол Керси је мирољубиви архитекта, чији се живот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.