рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.94/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Приказната и ликовите што ги познавате и ги сакате спектакуларно оживуваат во оваа адаптација на анимираната класика на „Дизни, „Убавицата и ѕверот, филм што ни ја прикажува една од омилените приказни. Доживејте го фантастичното патување на Бел (Ема Вотсон), паметна, убава и независна млада жена која е заробена од ѕверот (Ден Стивенс) во неговиот замок. И покрај нејзиното стравување, таа се спријателува со маѓепсаната послуга на замокот и учи да гледа подалеку од одвратната надворешност на ѕверот, откривајќи го нежното срце на вистинскиот принц што лежи во него.

Слики

Убавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверотУбавицата и ѕверот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот астронаут (2021)

  сабота
  image
  Пристигнувајќи во нов град со татко му, Џим, надарено 11-годишно момче, учествува во научен натпревар со новата соученичка Ема. Следејќи го сонот на татко му да...
 • Децата од Дуранго (1999)

  сабота
  image
  Четири деца во напуштено рударско окно случајно откриваат портал за патување низ времето. Волшебното патување ги води на Дивиот Запад, во светот на крадците,...
 • Лекарката и готвачот (2016)

  недела
  image
  Дејв е врвен готвач кој по кавгата со еден критичар ја губи работата и е принуден да подучува почетници во училиште за готвење. Нина е кардиолог чиешто...
 • Das Mädchen mit den Schwefelhölzern (2013)

  денес
  image
  Pre-teen foundling Emil and slightly older middle class orphan Inga seek to comfort each-other in the pitiful conditions at Mrs. Landfried's orphanage. She sells...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.