рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 8.22/10
(50 гласови)

СОДРЖИНА

Овај филм базиран на стрипу Алана Мура смештен је у паралелни универзум у којем живе ликови из неколико књижевних класика. Њих 1900. године, на захтев краљице Викторије, окупља Алан Квотермејн, највеќи светски авантуриста, да би се супротставили негативцима. Лигу изузетних џентлмена сачињавају Мина Хакер из "Дракуле" Брама Стокера, тајни агент Том Сојер из дела Марка Твена, Доријан Греј из чувеног романа Оскара Вајлда, Капетан Немо из књижевног класика Жила Верна, невидљиви човек Родни Скинер, лик из књиге Х.Г. Велса, и још неколико чувених јунака. Ова необична екипа веома различитих хероја мора да искористи све своје моќи како би поразила мистериозног злочинца и спасла свет сигурне пропасти.

Слики

Лига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениFoto: RTL / Twentieth Century FoxЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениЛига на извонредни џентлмениFoto: RTL / Twentieth Century FoxFoto: RTL / Twentieth Century Fox

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Умешноста на војувањето (2000)

  понеделник
  image
  Шо е оперативец на таен одред при Соединетите Нации во кој шпионирањето и квази-етичките тактики се користат поради обезбедувањето на мирот и кооперативноста....
 • Смртоносни машини (2018)

  понеделник
  image
  Илјадници години откако катаклизмичните настани ја избришаа нацијата каква што ја знаеме, човештвото се прилагоди на новите услови и разви нов начин на живот....
 • Мортал Комбат (2021)

  понеделник
  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
 • Тунелски cтаорци (2008)

  понеделник
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.