СОДРЖИНА

Ово је прича о Модести Блејз пре него что је постала тајни агент. Прича је испричана у флешбековима, почевши од њеног посла у мароканском казину, где постаје талац групе терориста. Храбра Модести изазива воѓу терориста да одиграју рулет и ако она победи, он ќе морати да ослободи остале таоце у казину....
Ова ретроспектива чувеног стрипа о Модести Блејз даје нам комичан осврт на њене авантуре.

Слики

Зовем се Модестy: Пустоловина Модестy БлаисеЗовем се Модестy: Пустоловина Модестy Блаисе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меморија (2017)

  вторник
  image
  Големиот Весли Снајпс ја толкува улогата во ова СФ остварување. Петмина пријатели заминуваат на одмор во куќичка покрај езерото, каде очекуваат само добра забава....
 • Претња метеора (2010)

  вторник
  image
  Огроман метеор улажи у орбиту Земље и прави пустош. Једна породица има само један циљ - да преживи.
 • Клуб на смртта (2020)

  вторник
  image
  Полицијата открива елитен боречки клуб со седум подземни нивоа, исполнети со мртви тела на безбројни борци. Само еден човек е оставен жив. Специјалната единица...
 • Непобедиви 3: Искуплување (2010)

  среда
  image
  Руски затвореник, Бојка, со тешка повреда на коленото, која ја претрпе на крајот од „Непобедливи 2“, веќе не е затвореникот од кого се плашат сите. Толку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.