poster

Притисак

Pressure (2015)

драма, трилер | Обединетото Кралство
Режисер: Ron Scalpello

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 5.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

На обали Сомалије, рониоци ветерани Енгел, Мичел, Хурст и новајлија Џоунс имају задатак да поправе нафтовод на дну мора. Они добијају обавештење да долази олују, меѓутим њихови надреѓени не желе да их обавесте о томе док не заврше задатак. Они успевају да заваре нафтововод, меѓутим сустиже их олуја која убија целокупни тим на површини. Због недостатка кисеоника рониоци покушавају да комунициају са тимом на површини, али безуспешно. Да ли ќе нафтна компанија послати неког другог да им помогне? Воѓа рониоца Мичел, не губи наду…

Слики

ПритисакПритисакПритисакПритисакПритисакПритисакПритисакПритисакПритисак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  четврток
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  четврток
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  четврток
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  четврток
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.