СОДРЖИНА

Група криминалци, кои самите се нарекуваат „Бандата на Дедо Мраз“, предизвикуваат хаос во градот, а полицијата е немоќна. Началникот на полицијата Жибер е зафатен со кинескиот репортер кој пишува статија за неговиот одред, сопругата на детективот Емилиен штотуку објавила дека е бремена, а таксистот Даниел има љубовни проблеми. По серијата полициски грешки што новинарите верно ги опишуваат, на помош доаѓаат Даниел и неговото супер-такси...

Слики

Такси 3Такси 3Такси 3Такси 3Такси 3Такси 3Такси 3Такси 3Такси 3Такси 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жешка потера (2015)

  image
  Еден строг и чесен полицаец (Рис Витерспун) се обидува да заштити една сексапилна вдовица (Софија Вергара) од еден нарко шеф додека низ Тексас ја бркаат...
 • Полицаецот од градинката (1990)

  image
  Силен полицаец е на најтешката мисија во кариерата: да се преправа дека е учител во градинка за да најде дилер на дрога.
 • Две зачадени двоцевки (1998)

  image
  Уличниот шармер и коцкар Еди влегува во коцкарската игра на неговиот живот, каде влогот е животната заштеда на неговите тројца најдобри пријатели. Еди е најитриот...
 • Торенте 2: Мисија у Марбељи (2001)

  image
  У наставку чувеног хита имамо прилику да видимо неотесаног и задриглог шпанског полицајца како напушта службу. У почетку делује да новца и жена има напретек, али...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.