СОДРЖИНА

Кинески конзул Хан одлази на дипломатско путовање у Лос Анѓелес. У великом граду његову 11-годишњу кќеру Су Јунг отима интернационални криминалац. ФБИ уверава Хана да ќе открити ко је отмичар и вратити девојчицу на сигурно, меѓутим Хан верује искључиво свом дугогодишњем пријатељу инспектору Лију, који истог тренутка креќе у акцију. Незадовољан због мешања у истрагу, ФБИ поверава задатак детективу лосанѓелеске полиције Џејмсу Картеру. У жељи да импресионира ФБИ, Картер се прихвата посла, али се и брзо разочара када схвати да је његова права мисија да чува Лија подаље од случаја. Арогантни Картер одлучује да сам реши случај, успут ометајуќи Лија. Меѓутим, убрзо схвата колико је подценио свог хонкошког колегу. Уз помоќ експерта за бомбе госпоѓице Џонсон, Картер и Ли се коначно суочавају с негативцима...

Слики

Гас до даскеГас до даскеГас до даскеГас до даскеГас до даскеГас до даске

Прегледи


Прегледано од Draq Pera
среда, 29 април 2020 03:01
Moj omiljeni film!
Svaka preporuka!
⭐⭐⭐⭐⭐
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Падот на Белата куќа (2013)

  понеделник
  image
  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми...
 • Нокаут (2011)

  понеделник
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  понеделник
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Годзила против Конг (2021)

  понеделник
  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.