СОДРЖИНА

Дечак лежи будан у својој соби, једне снежне Бадње вечери, узбуѓен и напрегнут. Дише тихо, једва да се и помера, чека. Ослушкује чекајуќи звук који се боји да никад неќе чути - прапорце Деда Мразових санки. Пет минута је до поноќи. Изненада, дечак чује громовиту буку. Обрисавши замагљене прозоре он угледа најневероватнији призор – блистави црни воз који се уз тутњаву зауставља испред његове куќе, док моќна машина шиштеќи испушта пару ка ноќном небу и меким пахуљама које падају. Дечак истрчава напоље у пиџамама и папучама. Сачекује га кондуктер који као да чека само њега. "Онда, идеш ли?" пита дечака. "Куда?" "Забога, на Северни Пол, наравно. Ово је Полар Експрес!"

Слики

Полар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експресПолар експрес

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат (2018)

  денес
  image
  Придружете му се на Вашето омилено семејство од чудовишта кога одат на одмор на еден луксузен брод. Но, одморот се претвора во кошмар, кога Драк се вљубува во...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  денес
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Балто (1995)

  денес
  image
  Мешавина вука и хаскија, Балто не зна којој раси припада. Неприхваќен од обе стране Балто проналази праве пријатеље: гусана Бориса, поларне медведиќе Муку и Луку,...
 • Магичниот костим за Николас (2020)

  денес
  image
  Филмот ја раскажува приказната за Николас, 10-годишно момче со Даунов синдром, кое со помош на различни костими, оди на магична авантура да го спаси својот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.