рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 5.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Еби Најт е прекрасна поранешна адвокатка и сопственичка на цвеќарницата „Блумерс во Илиноис. Кога добива една таинствена нарачка на црни рози што треба да се однесат во правниот оддел на еден локален универзитет, Еби, која има бурна историја на универзитетот и има ќерка која сега е студентка, решава сама да ги однесе цвеќињата. По пристигнувањето, Еби се среќава со еден стар ривал од факултетот, но тој е убиен во неговата канцеларија кратко време по нивната средба. Кога отпечатоците од прстите на Еби се најдени на оружјето со кое е извршено убиството, таа станува главната осомничена во драматичната истрага кога ја испрашуваат еден детектив и еден новинар. Кога ситуацијата на Еби се влошува, таа одлучува да спроведе сопствена истрага, барајќи помош од Марко, кој е згоден сопственик на бар и поранешен приватен детектив. Со помошта од Марко, Еби собира и испрашува лица од списокот на осомничени во кој е и персоналот на факултетот, како и нивните сопруги и љубовници, а секој од тие ликови имал мотив за злосторството.

Слики

Цвеќарница на мистерии: Исечено во пупкаЦвеќарница на мистерии: Исечено во пупкаЦвеќарница на мистерии: Исечено во пупкаЦвеќарница на мистерии: Исечено во пупкаЦвеќарница на мистерии: Исечено во пупкаЦвеќарница на мистерии: Исечено во пупкаЦвеќарница на мистерии: Исечено во пупкаЦвеќарница на мистерии: Исечено во пупка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Следеќи пут циљам срце (2014)

  денес
  image
  Дисциплинован и савестан Ален Ламар, узоран полицајац којег надреѓени поштују, води истрагу низа злочина. Али ако манијак побегне кроз полицијску блокаду, можда...
 • Будни (2007)

  денес
  image
  На богат млад човек му трансплантираат срце. Открива дека хируршкиот тим имал намера да го убие.
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  денес
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Инспектор Торн: Спанко (2010)

  денес
  image
  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.