рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.91/10
(64 гласови)

СОДРЖИНА

Една година по нивното патување во Нарнија, децата Певенсиеви се магично пренесени назад во магичната земја и откриваат дека во Нарнија поминале повеќе од 1300 години.
Една година по нивното патување во Нарнија, децата Певенсиеви се магично пренесени назад во магичната земја и откриваат дека во Нарнија поминале повеќе од 1300 години. Нарнија, сега, е под контрола на злобниот Крал Мираз, кој владее безмилосно. Законскиот наследник на тронот, младиот Принц Каспијан, се крие бидејќи чичко му Мираз сака да го убие, за да го направи својот син крал. Со помош од многу магични суштества, четирите деца тргнуваат на големо патување да го најдат Аслан, да ја спасат Нарнија од тиранијата на Мираз и да ѝ ја вратат славата на земјата.

Слики

Историјата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц КаспијанИсторијата на Нарнија: Принц Каспијан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ратници неба и земље (2003)

  недела
  image
  Радња је смештена у 7. век. Јапански изасланик Лаи Ќи послат је у пустињу Гоби да елиминише одметнутог војника, поручника Лија. Меѓутим, два ратника се уједињују...
 • Невозможна мисија 3 (2006)

  недела
  image
  Повикан пак во акција од своите шефови, Итан Хант (Том Круз) се соочува со најсмртоносниот непријател досега, садистичкиот продавач на оружје Овен Давијан (Филип...
 • Предатор (2018)

  недела
  image
  Кога младо момче случајно предизвикува најсмртоносните ловци во универзумот да се вратат на Земјата, само една група од поранешни војници и еден професор по...
 • Живеј слободно или умри машки (2007)

  недела
  image
  Во филмска сезона исполнета со компјутерски анимирана фантазија, ЖИВЕЈ СЛОБОДНО ИЛИ УМРИ МАШКИ е реален филм - со реална акција, реален хумор и реприза на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.