СОДРЖИНА

Холивудски продуцент Томас Инс 15. новембра 1924. досао је на јахту медијског тајкуна Херста прославити 42. роѓендан. Осим Херста и Инса, на јахти су се насли и млада глумица и Хрстова љубавница Мерион Дејвис, славни комичар, велики љубитељ и заводник малолетних девојака Чарли Чаплин, новинарке Елинор Глин и Луела Парсонс, Инсова љубавница, млада глумица Маргарет Ливингстон, те јос мноство гостију и чланова посаде, односно оркестра задуженог за добро расположење гостију. Инс, који је у пословној кризи, покусава наговорити Херста на сарадњу, а Чаплин жели уверити Мерион да напусти Херста и постане његова љубавница. СУБОТА, 02.06. 2012.

Слики

Мачји зовМачји зовМачји зовМачји зовМачји зов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  среда
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  среда
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  среда
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  среда
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.