СОДРЖИНА

Andon, a young violinist, is seriously studying for the admission competition at the Academy of Fine Arts. Cosmai, the father, thinks his son cannot win the competition without a bit of external help. He mobilizes all his friends and relatives so that his son can be sure to win. Muco, the chairman of the commission, is incapable of judging clearly and bored from all the interventions pours the anger on the young talented violinist.

Слики

Tela për violinë

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Të jesh Maikëll Medsen (2007)

  image
  Актерската кариера на Мајкл Мадсен е во застој поради таблоидните вести кои ги пишува Били Дант, озогласен папарацо новинар. Мајкл одлучува да направи пресврт на...
 • Нема малих богова (1961)

  image
  У једној сервисној станици, без посетилаца и без посла, царује атмосфера досаде и лењости. Једног дана, сасвим случајно, Рака - в.д. шефа, постаје шеф сервисне...
 • Специјална пратка (2008)

  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Службеници II (2006)

  image
  Поради несреќа во продавниците на Данте и Рандал, тие се принудени да бараат нови хоризонти. На крај го наоѓаат своето место во империја за брза храна „Мубис".
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.