Обљетница Лоонеy Тунеса

Looney Tunes' 50th Anniversary (1986)

Режисер: Gary Weis

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Филмом се обиљежава пола стољеќа постојања легендарних Лоонеy Тунеса. Бројне славне особе, укључујуќи Давида Боwиеја, Цхер, Цхевyја Цхасеа, Стевеа Мартина, Qуинцyја Јонеса и многе друге, коментирају друштвени и професионални живот Зекослава Мркве, Патка Доде, Прашчиќа Поркyја и остатка њихова луцкастог друштва које веќ низ година увесељава велике и мале гледатеље пред малим екранима.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Werner - Eiskalt! (2011)

  image
  'Brösel' creator of German cult comic 'Werner' contemplates about his life, work and death to overcome his biggest defeat yet in this interconnected fifty-fifty...
 • Kipper: Puppy Love (1997)

  image
  Nothing Ever Happens: Kipper is excited to discover a magician's top hat. But when he overlooks a magic wand, he misses out on the magic it can bring to a boring...
 • Werner - Gekotzt wird später! (2003)

  image
  A balls-out German animated comedy about three alcoholic friends who embark on a road trip.
 • Кони и мачето (2020)

  image
  Симпатичното но палаво маче на Кони, Мау, ја следи на патувањето до градинка, предизвикувајќи хаос, конфузија и смеа. Децата се зафатени со тоа да го кријат Мау...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.