СОДРЖИНА

Сара и Пол, заедно со ќеркичката Хана, се селат во Санта Клара, Калифорнија. Сара почнува да работи кај татко ѝ Џордан во фабриката за хартија, а Пол, кој е илустратор на детски книги, работи од дома. Се чини дека е сѐ во ред, но тогаш се појавуваат злокобни, маскирани деца со мистериозен поглед. Имаат ли тие можеби врска со Прославата на светите деца со која секоја година се одбележува настанот од пред 500 години кога конквистадорите живи ги запалиле децата од селото?

Слики

Од темнинаОд темнинаОд темнинаОд темнинаОд темнина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Куќата на полжавите (2021)

  image
  Писателот Антонио Прието одлучува да го помине летото во планините надвор од Малага, каде што се надева дека ќе најде мир и спокој и инспирација за неговиот...
 • Милоста на Ѓаволот (2008)

  image
  Бет и Мет Винтерс ќе купат нова куќа во Конектикат за неверојатно ниска цена. Но нивниот син ќе одбие да живее таму, тврдејќи дека во куќата живеат чудовишта. И...
 • Страх из дубина (2022)

  image
  Пар на романтичном путовању у Вијетнаму наѓе се у невољи, када тропска олуја уништи њихову вилу на води. Да би преживели, принуѓени су да се боре, док велика бела...
 • Уклета куќа (2020)

  image
  Два пара заједно изнајме луксузну, пресавршену да би била истинита, куќу на 'Аирбнб'-у, да би затим открили како их власник потајно шпијунира. После дуго времена,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.