poster

Пет девојака

5ive Girls (2006)

хорор, трилер | Канада
Режисер: Warren P. Sonoda

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.4/10

СОДРЖИНА

In St. Marks catholic boarding school for girls, the religious student Elizabeth is attacked by evil forces and disappears from the classroom and the impotent Father Drake is incapable of saving her. The school is closed and five years later it is reopened. Five troubled unwanted girls - Alex, Mara, the blind Cecilia, Leah and Connie - are left by their family in the institution, severely directed by the headmistress Miss Pearce with hands of iron. Father Drake is their teacher and the girls are forbidden to go to the mysterious third floor. When Alex has visions of the possessed Elizabeth, weird things happen in the spot and the girls have to fight against a legion of two thousand demons.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Прстенот 2 (2005)

  понеделник
  image
  Надевајќи се дека ќе ги остават зад себе страшните искуства во Сиетл, Рејчел и нејзиниот син се селат во мал град. Рејчел почнува да работи за локалниот весник...
 • Знам што правеше минатото лето (1997)

  понеделник
  image
  После една несреќа на кривулест пат, четворица тинејџери прават фатална грешка фрлајќи го телото на жртвата во море. Но точно една година подоцна, мртовецот се...
 • Подмолно: Tрето поглавје (2015)

  понеделник
  image
  Новото поглавје на ужаснувачката хорор-серија ни прикажува како медиумот Елис Рејнер се согласува да ја користи својата дарба за да контактира со мртвите и да ѝ...
 • Астрална подмуклост: Поглавље 2 (2013)

  понеделник
  image
  Након што су се решили духова који су их опседали, породица Ламберт је уверена да је оно најгоре иза њих. Меѓутим, убрзо се почињу поново појављивати чудни и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.