poster

Beyond Sahara: Riding from Cairo to Cape Town

Beyond Sahara: Riding from Cairo to Cape Town (2016)

докоментарен | Австралија
Режисер: Robin Newell
DocuBox | 22.2.23 | 03:30

Оценка на корисникот: 7.9/10
(174 гласови)

СОДРЖИНА

This documentary follows 16 motorbike riders across 20,000 grueling kilometres through Africa.

Улоги
Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 100 мин

Слики

Beyond Sahara: Riding from Cairo to Cape Town

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ангрy Скy (2015)

  image
  Педесет година пре Феликса Баумгартнера и његовог епског скока падобраном из свемира 2012, постојао је Ник Пиантанида, ексцентрични и харизматични власник...
 • Шерпаси (2015)

  image
  Удружење с Монт Евереста, Шерпаси, говори о смртоносној лавини која се десила 18. априла 2014. у којој је страдало 16 њихових чланова. Причају како су преживели...
 • Lagerfeld Confidential (2007)

  image
  An up-close-and-personal portrait of the fashion icon, Karl Lagerfeld.
 • Колку е паметно да се прават здравствени испитувања? (2015)

  image
  Илјадници здрави луѓе прават испитувања секој ден со надеж дека предвреме ќе фатат некоја болест. Мајкл Моузли прашува колку е тоа паметно. За да открие, самиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.