poster

ДДД - дебелата другарка во друштвото

The DUFF (2015)

Режисер: Ari Sandel

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Добитник на наградата „Teen Choice Awards 2015“, со бројни номинации, овој филм ќе ви покаже што е вистинско пријателство ... а што не е. Бјанка е средношколка чиј свет се руши кога дознава дека нејзините пријатели од училиште ја обележале со потсмевниот прекар ДУДД (Далеку од убава дебела другарка). За да го спаси катастрофалниот крај на средното училиште, мора да се ослободи од прекарот и да докаже дека секој е нечиј ДУДД ...

Слики

ДДД - дебелата другарка во друштвотоДДД - дебелата другарка во друштвотоДДД - дебелата другарка во друштвотоДДД - дебелата другарка во друштвото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, венчавки и други катастрофи (2020)

  петок
  image
  Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од...
 • Пиратско рокенрол радио (2009)

  петок
  image
  Вистинита приказна за одметната дружина радио диџеи кои ја освоија Британија во 1960-те со пуштање рок и поп музика од еден брод, спротивставувајќи ѝ се на...
 • Јуниор (1994)

  петок
  image
  Машки научник се согласува да биде заморче во истражување на плодност.
 • Глумици (2007)

  петок
  image
  Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.