рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 9.04/10
(23 гласови)

СОДРЖИНА

Можете ли потрошити 30 милиона долара за 30 дана и да на крају немате ништа? Управо то Ричард Прајор мора да уради у овој урнебесној савременој верзији класичне комедије о великом новцу. Монтгомери Брустер је пропали бејзбол играч који сазнаје да је једини живи роѓак ексцентричног мултимилионера. Монтија чека наследство од 300 милиона долара али једино ако успе да потроши 30 милиона за месец дана а да не стекне никакву имовину или материјалну добит. Ако не успе у том задатку, не добија ништа.

Слики

Милионите на Брустер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, венчавки и други катастрофи (2020)

  петок
  image
  Повеќеслојна романтична комедија за луѓе кои работат на свадби за да создадат совршен ден за вљубениот пар – додека нивните врски се чудни, луди и далеку од...
 • Пиратско рокенрол радио (2009)

  петок
  image
  Вистинита приказна за одметната дружина радио диџеи кои ја освоија Британија во 1960-те со пуштање рок и поп музика од еден брод, спротивставувајќи ѝ се на...
 • Јуниор (1994)

  петок
  image
  Машки научник се согласува да биде заморче во истражување на плодност.
 • Глумици (2007)

  петок
  image
  Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.