СОДРЖИНА

Младиот Вили е срамежливо осумгодишно момче, кое во 1942 година живее во Јазу, Мисисипи. Нему му е попријатно да чита отколку да игра некој спорт. Вили е мета на локалните насилници. Единствен вистински пријател на Вили е неговиот постар сосед Динк, поранешна спортска легенда на градот и човек што му е како постар брат на Вили, кој е единец во своето семејство. Кога Динк е испратен да се бори во Втората светска војна, мајката на Вили, Елен, конечно успева да го натера татко му Џек да земат куче во семејството. Тоа е териерот по име Скип. Паметниот и весел Скип го носи својот сопственик во серија авантури на теренот за бејзбол и со една банда шверцери, што на крајот го претвора Вили во популарно и прифатено дете, кое дури и го добива вниманието на најубавата девојка во училиштето, Риверс.

Слики

Моето куче СкипМоето куче СкипМоето куче СкипМоето куче СкипМоето куче СкипМоето куче СкипМоето куче СкипМоето куче СкипМоето куче СкипWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Батињол (2002)

  четврток
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Мојата маќеа е вонземјанка (1988)

  четврток
  image
  Вонземјанка е на тајна мисија на Земјата на која таа е прекрасна, привлечна и слободна жена. Нејзината мисија е да стапи во контакт со доста млад посветен научник.
 • The Captain (1972)

  четврток
  image
  Albania early 70'. A WW2 hero, retreated now at an old age at his little village struggles to adjust to the terms of the culture revolution, coming in the shape...
 • Колосална (2016)

  четврток
  image
  Глорија је незапослена девојка која је стално по журкама и која је присиљена да напусти свој живот у Њујорку и врати се у родни град кад је дечко избаци стана....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.