СОДРЖИНА

A young boy named Yankee Irving finds himself at an extraordinary crossroads: He has a chance to be a hero - and make a difference against incredible odds - or he can play it safe. With faith in himself instilled by his family, he teams up with a sassy young girl and some off-the-wall sidekicks and embarks on a sometimes perilous, often funny, cross-country quest. In the process, he restores his family's honor, befriends the world's biggest sports superstar, and reveals the hero within.

Слики

Свако је јунак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот Стјуарт 2 (2002)

  image
  Стјуарт го спасува канаринецот Маргало од еден сокол. Тој се преселува во неговото семејство што не му се допаѓа на кучето Сноубел. Еден ден, Маргало исчезнува,...
 • Штрумфови (2011)

  image
  Кога злобниот волшебник Гаргамел ги брка малите сини Штрумфови надвор од нивното село, тие се селат од волшебниот свет во Њујорк. Сега, Штрумфовите мора да најдат...
 • Бејб: Прасе во градот (1998)

  image
  Иако је Бејб победио на такмичењу, Артур не жели да зараѓује на његовом таленту. Сада је његова фирма пред банкротом и Артурова супруга ќе морати да брине о Бејбу...
 • Преко Ограде (2006)

  image
  Дошло је пролеќе, а Верн и његови шумски пријатељи се буде из дугог зимског сна и откривају да је велика зелена жива ограда никла посред њиховог некада природног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.