СОДРЖИНА

Лажно Фаберже јајце и смртта на колега го водат Џејмс Бонд (Роџер Мур) во разоткривање на меѓународен шверц на скапоцени камења, предводен од мистериозната Октопуси (Мод Адамс), искористена да маскира нуклеарен напад врз Нато силите.
Џејмс Бонд (Роџер Мур) се враќа во возбудлива авантура како Агентот 007 и го истражува убиството на колега агент кој бил најден држејќи скапоцено Фаберже јајце. Трагата води до мистериозната Октопуси (Мод Адамс), чиј патувачки циркус вклучува група заводливи атлетичарки. Бонд и Октопуси делат страсна поврзаност, но наскоро 007 дознава дека елегантниот Камал Кан (Луис Џордан) работи со луд руски офицер за да го втурнат човештвото во трета светска војна.

Слики

Џејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: ОктопусиЏејмс Бонд 007: Октопуси

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ридик (2013)

  сабота
  image
  Антихерој Ридик је опасни затвореник у бекству ког траже сви ловци на главе у њима знаној галаксији. Озлоглашени Ридик остављен је на спрженој, наизглед...
 • Нож во грб (2016)

  сабота
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Енола Холмс (2020)

  сабота
  image
  England, 1884 - a world on the brink of change. On the morning of her 16th birthday, Enola Holmes (Millie Bobby Brown) wakes to find that her mother (Helena...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.