poster

Хелбој - Олујни мач

Hellboy: Sword Of Storm (2006)

Режисер: Phil Weinstein, Tad Stones

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.3/10
(170 гласови)

СОДРЖИНА

A professor of folklore opens a forbidden scroll and becomes possessed by the ancient Japanese demons of Thunder and Lightning, who seek to return and dominate our world. The Bureau for Paranormal Research and Defense sends Hellboy and a team of agents to investigate, but when Hellboy picks up a samurai sword, he literally disappears into a weird wonderland of Japanese legends, ghosts and monsters. Meanwhile, BPRD agents Kate Corrigan and Russell Thorne are on the trail of the possessed professor to bring Hellboy back.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зли мртовци (2013)

  image
  Петмина дваесетикусургодишни пријатели се изолираат во една далечна викендичка. Кога ја откриваат Книгата на мртвите, тие не сакајќи ги повикуваат демоните што...
 • Мортал Kомбат (2021)

  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
 • Вукодлак: Звер меѓу нама (2012)

  image
  Једно сеоце у 19. веку, мета је свирепих напада створења налик вукодлаку. Сељани почињу да буду очајни како жртве постају све бројније, и реше да ангажују...
 • Ѕвонче (2008)

  image
  Влезете во волшебниот свет на самовилите и запознајте ги восхитувачките суштества од Пикси Холоу. Самовилите ги менуваат боите на лисјата, ги поместуваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.