poster

Revolting Rhymes Part Two

Revolting Rhymes Part Two (2016)

анимација, краткометражен, семејни | Обединетото Кралство
Режисер: Jan Lachauer, Jakob Schuh

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

СОДРЖИНА

Jack grows up with his heart set on next-door neighbour Cindy. She has her eye turned by the eligible prince at the ball, and Jack gets distracted by a giant beanstalk at the bottom of his garden. Will they find true love?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чудовиштанце Моли (2016)

  денес
  image
  Чудовиштанце Моли једва чека да се беба чудовиште излегне из јајета. Али Молини родитељи прво морају отиќи на острво с јајима како би сачекали да се принова...
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Неверојатните 2 (2018)

  денес
  image
  Во вториот дел, Хелен е во центарот на вниманието, додека Боб се справува со „нормалниот“ живот дома кога еден нов негативец смислува брилијантен и опасен план....
 • Тајниот агент Мјау (2018)

  денес
  image
  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.