рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 9.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Чаролија Дизнијевог анимираног оскаровца “Лепотица и звер” наставља се кроз нову неодољиву авантуру. Ова чаробна прича смештена је у време Божиќа, али пре него што је Бел скинула чини са зачараног замка и његових становника. Покушавајуќи да створи топлу, празничну атмосферу, Бел је све своје зачаране пријатеље замолила да учествују у припремама славља упркос противљењу Звери, који мрзи Божиќне прославе. Да ли ќе Божиќна забава протеќи баш онако како су Бел и њени пријатељи замислили или ќе можда неки зликовац покушати да поквари славље?

Слики

Лепотица и звер: Чаробни БожиќЛепотица и звер: Чаробни Божиќ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Растури ги Ралф (2012)

  денес
  image
  „Растури ги Ралф“ е лик од видеоигра кој сака да биде обожаван како совршениот добар тип од неговата игра, „Поправи го Феликс“. Ралф се вовлекува во една модерна...
 • Са врха света (2015)

  денес
  image
  У овој чаробној и епској анимираној авантури, петнаестогодишња руска аристократкиња Саша креќе на потресан и опасан пут ка Северном полу у очајничкој потрази за...
 • ВОЛИ (2008)

  денес
  image
  Што ако човештвото е присилено да ја напушти Земјата, а некој заборави да го исклучи последниот робот? Режисерот кој е добитник на Наградата од академијата, Ендру...
 • СВАКО ЈЕ ЈУНАК (2006)

  денес
  image
  A young boy named Yankee Irving finds himself at an extraordinary crossroads: He has a chance to be a hero - and make a difference against incredible odds - or he...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.