СОДРЖИНА

Северниот Пол е волшебниот дом на Дедо Мраз и на Баба Мразица и се претворил во огромен град кој го движи магијата на празничната среќа од целиот свет. Сепак, поради тоа што луѓето низ светот се премногу зафатени за да уживаат во празниците, градот е во неволја. Кој ќе ја спаси традицијата на празникот Божик? Младото момче Кевин можеби ќе има шанса ако успее да ја убеди својата мајка Челзи повторно да ја откријат магијата на празникот. Со уште малку помош од Рајан, шармантниот учител на Кевин, како и од таинствената девојка Клементин и од пејачката на госпел Џозефин, Кевин е решен на мајка си да ѝ ја покаже забавата и да докаже дека еден мал глас може да смени многу срца.

Слики

Северен ПолСеверен ПолСеверен ПолСеверен ПолСеверен ПолСеверен ПолСеверен Пол

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Mimoza llastica (1973)

  денес
  image
  Mimoza is a haughty girl who only argues with her friends. However, through experiences and advice, she will change and become friendlier.
 • Племе на виножитото (2008)

  денес
  image
  Шестмина туѓинци ќе ја освојат главната награда на една од најголемите интернет компании. Три девојки и три момчиња ќе добијат платено сместување во една...
 • ВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОР (2004)

  денес
  image
  Осумгодишната Марта и четиригодишната Линда остануваат со тетка им Уна кога родителите ќе им отидат да бараат работа. Запознавајќи ја тетка им Уна како вистинска...
 • Машиновозачот (2008)

  Утре
  image
  62 годишниот Јеремиах Вилсон е навистина мајсторот за возови од Виламет Западно од Железничката пруга. Тој живее, диши, и јаде железнички пруги. Кога Брет Банер,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.