poster

Валеријан и царство хиљаду планета

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

научна фантастика, акција, фантастика, семејни, авантуристички | Франција, Кина, Белгија, Германија, Обединетите Арапски Емирати, САД, Канада, нов Зеланд, Сингапур, Обединетото Кралство, Тајланд
Режисер: Luc Besson

Оценка на корисникот: 7.3/10
(195 гласови)

СОДРЖИНА

Валериан и ЛОРЕЛАЈН су специјални владини агенти задужени за одржавање реда у целом свемиру у 28. веку. Њих двоје путу кроз време и димензије како би бранили галаксије и мир у свемиру. Под директивом Заповедника (Цливе Оwен), Валериан и Лорелајн су послати на мисију у меѓугалактички град Алфа, растуќу метрополу која је састављена од хиљаде планета. Алфа има двадесет милиона становника који су ујединили своје таленте, технологију и ресурсе за добробит свих. Меѓутим, немају сви на Алфи исте интересе и циљеве; невидљиве силе ќе довести цели град у велику опасност.

Слики

Валеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планетаВалеријан и царство хиљаду планета

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аквамен (2018)

  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите (2019)

  image
  Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества...
 • Човек-пајак: Нема пат до дома (2021)

  image
  За првпат во филмската историја на Човекот-пајак, се открива идентитетот на нашиот пријателски херој од соседството, доведувајќи ги неговите одговорности како...
 • Мортал Kомбат (2021)

  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.