СОДРЖИНА

Успешната деловна жена, Ејми, наследува пекарница од својата тетка во едно мало место. Но, вистинското изненадување ја дочекува кога ќе открие дека другата половина од пекарницата ја наследило нејзиното бившо момче, Џек. Нерешените проблеми полека избиваат на површина додека се обидуваат заедно да ја водат пекарницата, а наскоро доаѓа и традиционалниот натпревар во печење божиќни колачи.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Обиље вискија (2016)

  image
  Прича се темељи на истинитом догаѓају о броду СС Политициан који је потонуо 5. фебруара 1941. код Спољних Хебрида. Наиме, два дана раније брод је испловио из...
 • 40-годишната девица (2005)

  image
  Енди Ститзер има 40 години, а сè уште немал секс. Неговите пријатели се на мисија да му помогнат да легне нешто... брзо! Ќе го преживее ли нивниот совет? Ќе ѝ...
 • Резултати (2015)

  image
  Неодамна разведениот новопечен богаташ Дени (Кевин Кориган) би бил совршен за да се испита врската помеѓу парите и среќата. Досадата на Дени се прекинува со одење...
 • Бивша (2006)

  image
  Том Рајли није нарочито успешан у послу, али зато је његова љупка супруга Софија успешни адвокат који води рачуна о породици. После роѓења њиховог првог детета,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.