рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 6.7/10
(21 глас)

СОДРЖИНА

Филмот се одвива на еден мал остров до хрватскиот брег во 1998 година. Духот на Јосип Броз Тито се појавува за време на погребот на еден поранешен комунист. Ова предизвикува вознемиреност во селото.
Годината е 1998. Стипан е полицаец кој пристигнува на еден мал јадрански остров во Хрватска за да го истражи чудниот феномен што го исплашил целото население. Отпрвин никој не сака да соработува со него, но на крајот тој открива дека островот наводно е прогонуван од духот на Јосип Броз Тито, комунистичкиот водач на поранешна Југославија. За градоначалникот Лука ова е шанса да го претвори целиот остров во забавен парк со Титова тематика. А Титовите ветерани од Втората светска војна не веруваат во духови. Тие сметаат дека духот е самиот Тито, кој се вратил за да ги предводи во нова револуција што би го вратила комунизмот.

Слики

МаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршалМаршал

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Полна месечина (2009)

  image
  Комедија за визионерка која се претвора дека навистина верува во магија, машка проститутка која се претвора дека и верува на визионерката, илузионист кој се прави...
 • Божиќни лов на благо (2019)

  image
  Белинда се враќа у свој родни градиќ због посла, али и пријатељичина вјенчања. Ускоро се ствари закомплицирају кад налети на Дустина, свог бившег дечка. Кад...
 • Шеќерна водица (1983)

  image
  Млада девојка коју због изгледа зову "Дечка" не успева да оствари свој интегритет и реши проблем девојаштва. Своје адолесцентске трауме, невоље и испаде које чини...
 • Божиќниот состанок на татко ми (2020)

  image
  Откога му починала сопругата, Дејвид се мачи со Џулс, својата ќерка, тинејџерка. Таа смета дека никој не верува во неа и дека никој не ја разбира, а Дејвид...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.