СОДРЖИНА

Документарецот „Првиот понеделник во мај дава ексклузивен поглед зад сцената на два главни културни настана во Њујорк, следејќи го создавањето на „Кина: Низ стаклото, најпосетената модна ревија во историјата на Институтот за костими на музејот за уметност „Метрополитен и гала вечерта за собирање средства во 2015 година. Следете ги Ана Винтор, главна уредничка на магазинот „Вог и претседавач на гала-вечерта, како и Ендру Болтон, кураторот кој го создал револуционерното шоу, во нивните подготовки за незаборавната вечер.

Слики

Првиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мајПрвиот понеделник во мај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Morski psi 3D (2004)

  недела
  image
  Доживите блиски сусрети са лавовима и тигровима оцеана. Суочите се, лицем у лице, са разним врстама морских паса. Погледајте их онакве какви заиста јесу, не као...
 • Магични тренуци (2016)

  недела
  image
  Деведесетих су Орландо Магиц жарили и палили НБА кошаркашким теренима, захваљујуќи магији измеѓу њихових новопечених звијезда. Схаqуилле О'Неал и Пеннy Хардаwаy...
 • Тхе Банд Тхат Wоулдн'т Дие (2009)

  недела
  image
  This episode tells the story of the overnight relocation of the Baltimore Colts to the city of Indianapolis. We explore the reactions of the fans, the various...
 • Легенда о Џимију (2009)

  недела
  image
  Фритз Митцхелл, добитник награде Пеабодy, представља нам Јамеса Снyдера, познатога спортског коментатора. Видјет ќемо како је стекао углед и остварио каријеру...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.