СОДРЖИНА

Џенифер Лоренс и Крис Прат играат во оваа авантура за двајцата патници, Аурора и Џим, кои се наоѓаат на еден вселенски брод што ги пренесува до нова планета каде што ќе започнат нов живот. Патувањето станува опасно кога нивните капсули за хибернација таинствено ги будат 90 години пред да стигнат до одредиштето. Додека се обидуваат да ја откријат мистеријата зад дефектот, тие откриваат дека и самиот брод е во голема опасност. Животите на 5.000 хибернирани патници се ставени на коцка, па Џим и Аурора ќе се обидат да ги спасат.

Слики

ПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатнициПатници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лора (2007)

  понеделник
  image
  Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот...
 • Смртоносен извор (2002)

  понеделник
  image
  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе...
 • Страх и жеља (1953)

  понеделник
  image
  Филм прати групу војника фиктивне неименоване земље која се током рата нашла иза непријатељских линија. Радња приказује њихове напоре да се врате куќи, али их у...
 • Тегла пуна ваздуха (2007)

  понеделник
  image
  "Тегла пуна ваздуха" је прича о људима који раде у угљенокопу и крај те, све веќе, зјапеќе јаме која лагано прождире њихово место, они се раѓају, заљубљују,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.