СОДРЖИНА

Во период на голем конфликт, една група од чудни херои, кои ги предводат Јин Ерсо и бунтовниот шпион Касијан Андор, се здружуваат во очајничка мисија да ги украдат плановите на Ѕвездата на Смртта.
Од „Лукасфилм“ пристигнува првиот самостоен филм на „Војни на ѕвездите“. Тоа е сосема нова епска авантура. Во период на голем конфликт, една група од неспојливи херои, кои ги предводат смелиот бегалец Јин Ерсо и бунтовниот шпион Касијан Андор, се здружуваат заедно во очајничка мисија да ги украдат плановите на Ѕвездата на Смртта, најдеструктивното оружје на Империјата. Овој клучен настан во дејството на „Војни на ѕвездите“ спојува обични луѓе кои одбрале да прават неверојатни работи и притоа и самите станале дел од нешто поголемо.

Слики

Роуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездитеРоуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Воин (2011)

  денес
  image
  Новите ѕвезди Том Харди и Џоел Едгертон играат двајца отуѓени браќа, кои се соочуваат со најтешката борба во нивните животи, во филмот „Воин“, кој е трогателна и...
 • Вондер вуман 1984 (2020)

  денес
  image
  Судбината на светот уште еднаш е доведена до работ и само Вондервуман може да го спаси. Оваа нова приказна ја прикажува Дијана Принс како води тивок живот меѓу...
 • Трипати „Икс" (2002)

  денес
  image
  Вин Дизел е во улога на поранешен екстремен спортист регрутиран да стане таен агент на опасна тајна мисија.
 • КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО (1995)

  денес
  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.