СОДРЖИНА

Управник једне од највеќих коцкарница у Лас Вегасу, Сем Ротстајн звани Ејс (Роберт де Ниро) улази у свој аутомобил у којем експлодира подметнута бомба… Десет година раније Ејс је дошљак у Лас Вегас из Чикага где су га приметили локални мафијаши и због његовог дара за бројеве понудили му уносан посао у коцкарници. У Лас Вегас тада стиже и Ејсов најбољи пријатељ из детињства, агресивни Ники Санторо (Џо Пеши), брз на језику и још бржи с ножем. Ејс ускоро постаје један од најмоќнијих људи у Лас Вегасу. Заљубљује се у скупу проститутку Џинџер (Шерон Стоун), чије послове од ране младости води љубавник Лестер (Џејмс Вудс). Џинџер испрва одбија Ејса, али привучена дотад невиѓеним луксузом ипак пристаје на његову просидбу…

Слики

КазиноКазиноКазиноКазино

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  вторник
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Телефонска говорница (2002)

  среда
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
 • Виртуелен насилник (2015)

  среда
  image
  Компјутерски хакер принудува британска тинејџерка да ги извршува неговите обврски. Доколку одбие, хакерот во јавност ќе ги извади нејзините експлицитни фотографии.
 • Градот на гревот (2005)

  среда
  image
  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.