СОДРЖИНА

Управник једне од највеќих коцкарница у Лас Вегасу, Сем Ротстајн звани Ејс (Роберт де Ниро) улази у свој аутомобил у којем експлодира подметнута бомба… Десет година раније Ејс је дошљак у Лас Вегас из Чикага где су га приметили локални мафијаши и због његовог дара за бројеве понудили му уносан посао у коцкарници. У Лас Вегас тада стиже и Ејсов најбољи пријатељ из детињства, агресивни Ники Санторо (Џо Пеши), брз на језику и још бржи с ножем. Ејс ускоро постаје један од најмоќнијих људи у Лас Вегасу. Заљубљује се у скупу проститутку Џинџер (Шерон Стоун), чије послове од ране младости води љубавник Лестер (Џејмс Вудс). Џинџер испрва одбија Ејса, али привучена дотад невиѓеним луксузом ипак пристаје на његову просидбу…

Слики

КазиноКазиноКазиноКазино

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Архитект (2006)

  денес
  image
  Лео Вотерс (Ентони ЛаПаља, “Без трага“) е еден уреден мечтател и архитект од Чикаго кој не може да се пожали на отсуство на обврски. Еден ден, со петиција в раце,...
 • Издајник по нашем укусу (2016)

  денес
  image
  Адаптација романа Џона ле Кареа. Млади професор са Оксфорда и његова девојка одлазе на одмор на карипско острво Антигву. Тамо упознају руског милијардера који...
 • Кеш (2010)

  денес
  image
  По една полициска потера, торба полна со пари исфрлена од автомобилот во бегство, му паѓа на Сем Фелан (Крис Хемсворт) буквално пред нозе. Тој ја носи торбата...
 • Мистериите на Хроникл: Крвава лоза (2019)

  денес
  image
  Следната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон ги води неа и колегите од Хроникл во блискиот Меклин, каде што истражуваат смрт којашто полицијата ја смета...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.