СОДРЖИНА

Бивша проститутка, тражи пензију за свој некадашњи рад, што јој социјализам, својим хуманим принципима, не оспорава. Да би остварила своје право, потребна су јој два сведока, а она их има много више. Меѓутим проблем је јер нико неќе да сведочи. Цело друштво показује своју себичност, лажни морал, предрасуде и лицемерје а она потом умире не успевши да оствари своју велику жељу.

Слики

Палма меѓу палмамаПалма меѓу палмамаПалма меѓу палмама

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зора (2020)

  денес
  image
  Во блиска иднина, избувнуваат нови конфликти во една осамена долина. Поделени на ‘избрани’ и ‘непосакувани’, луѓето ги напуштаат домовите, бегајќи од насилството...
 • Реликвија (2020)

  денес
  image
  Кога исчезнува Една, ќерка ѝ Кеј и внука ѝ Сем патуваат во нивната зафрлена семејна куќа за да ја најдат. По враќањето на Една, Кеј и Сем почнуваат да чувствуваат...
 • Arima (2019)

  денес
  image
  ARIMA It is the story of four women and a girl who- se existence is disrupted by the sudden arrival of two strangers. One of them is fleeing from the other,...
 • Зараза из мора (2019)

  денес
  image
  Студенткиња морске биологије, Шиобан, мора провести недељу дана на бродиќу где јој неќе бити пријатно с веќ блиском посадом. Али из дубина Атлантског океана...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.