СОДРЖИНА

Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека многу малку знае за животот. За среќа, Џуно отсекогаш била благословена со родители што веруваат во расудувањето на својата ќерка, како и со најдобрата пријателка по име Лија, која секогаш сакала да ѝ помага. Со мала помош од Лија, Џуно наскоро контактира со богатата двојка од предградијата, Марк (Џејсон Бејрмен) и Ванеса (Џенифер Гарнер). Марк и Ванеса изгледаат како да ќе бидат одлични родители за нероденото дете на Џуно. Сега Џуно се соочува со сериозни одлуки и ќе мора да ја добие поддршката од своето семејство и пријателите за да открие која е таа навистина.

Слики

ЏуноЏуноЏуноЏуноЏуноЏуноЏуноЏуноLionsgateLionsgateLionsgateLionsgateLionsgate

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Таа е многу забавна (2014)

  image
  Изи е млада, невработена актерка која се прехранува работејќи повремено како проститутка. Повикот за аудиција на Бродвеј сосема ќе ѝ го промени животот, особено...
 • Училишни игри (2002)

  image
  Група католички соученици, фатени како цртаат стрип со експлицитна содржина, планираат кражба што ќе биде позабавна од нивната претходна палавштина и ќе ги...
 • Професорка по англиски (2013)

  image
  Линда Синклер (Џулијан Мур) е 40-годишна, немажена наставничка по англиски јазик во малиот град Кингстон, Пенсилванија. Таа го дели малиот стан со две сијамски...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.