СОДРЖИНА

Врз основа на класичната приказна за деца од д-р Сус, ХОРТОН доаѓа на големите екрани во нов филм со компјутерска анимација од 20th Century Fox Animation, креаторите на филмовите „Ледено доба“.
ХОРТОН ја раскажува приказната за Хортон, пријателски настроен слон кој слуша повик за помош кој еден ден доаѓа од една мала прашинка. Кога погледнува поблиску, тој открива цела раса микроскопски „Којовци“ кои живеат во неа. Хортон се спријателува со Којовците и го штити нивниот мал свет, но неговите соседи во џунглата почнуваат да се загрижуваат дека можеби полудел, верувајќи во работи кои не постојат. Претпоставувајќи дека ништо толку мало не би можело да живее, пријателите на Хортон коваат завера да ја уништат прашинката, за да го разбудат од неговите илузии, но тој е решен да ја спаси малата прашинка.

Слики

Хортон кој слушна ХуХортон кој слушна ХуХортон кој слушна ХуХортон кој слушна ХуХортон кој слушна ХуХортон кој слушна ХуХортон кој слушна ХуХортон кој слушна Ху

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Погрешни панталони (1993)

  денес
  image
  Еден таинствен пингвин, кој е всушност безмилосен криминалец, и еден чифт автоматизирани технопанталони се состојките за овој хумористичен трилер во кој кроткиот...
 • Снежното кралство 2 (2019)

  денес
  image
  Елса, Ана, Кристоф, Олаф, и Свен го напуштаат Арендел за да патуваат до мистичната волшебна шума за која таткото на сестрите им раскажувал одамна. Тие одат да го...
 • Островот на кучињата (2018)

  денес
  image
  Во градот Мегасаки се шири кучешка чума, а градоначалникот Кобајаши бара сите кучиња да се испратат на Островот на Ѓубрето. На островот, момчето по име Атари се...
 • Брзи Ози (2016)

  денес
  image
  Озију, пријатељски настројеном биглу, живот се окрене наглавачке када његова породица одлучи да оде на дуго и удаљено путовање. Једини проблем је што су тамо пси...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.