poster

Путеви дроге

Traffic (2000)

криминалистички, драма, трилер | САД, Мексико, Германија
Режисер: Steven Soderbergh

рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.84/10
(49 гласови)

СОДРЖИНА

У Мексику полицајац Хавијер (Бенисио Дел Торо) и његов партнер заустављају велику пошиљку дроге која иде према граници са САД-ом, али и сами бивају ухапшени од стране мексичке војске јер не постоји никакав договор измеѓу војске и полиције, у ионако корумпираном окружењу.

Слики

Путеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дрогеПутеви дроге

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сите светци на мафијата (2021)

  четврток
  image
  „Сите светци на мафијата“ е долгоочекуваниот филм претходник на одличната и наградувана драмска серија на ХБО „Сопранови“. Младиот Ентони Сопрано расте во еден од...
 • Избеганата порота (2003)

  четврток
  image
  Поротник однатре и жена однадвор манипулираат судски процес во кој е вклучен голем производител на оружје.
 • Без трага (2010)

  четврток
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Бостонски давитељ (1968)

  четврток
  image
  'Бостонски давитељ' је екранизација истинитог случаја једног од најпознатијих америчких серијских убица Алберта ДеСалва, који је у раздобљу измеѓу 1962. и 1964. у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.